Reklama
Reklama

Gdzie w Poznaniu widywane są szczury? Powstaje mapa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

Każdy, kto widział gryzonia w mieście, może zaznaczyć na mapie jego lokalizację.

Z inicjatywą stworzenia mapy wyszli Pogromcy Szkodników - firma zajmująca się zwalczaniem nie tylko szczurów, ale też innych szkodników. Choć mapę zaprezentowano we wtorek, już pojawiły się na niej pierwsze punkty z oznaczeniem miejsc, w których widywane są szczury. To na przykład rejon ulicy Żeromskiego (w pobliżu Kajki), skrzyżowanie Słowackiego i Kraszewskiego, park Cytadela czy osiedle Piastowskie.

- Mapa ma być wskazówką dla właścicieli/administratorów nieruchomości, że w ich okolicach zauważone były gryzonie i warto się zastanowić nad zabiegiem deratyzacji. Nie chcemy tutaj nikogo dyskredytować tylko stworzyć instrument do alarmowania o potencjalnym zagrożeniu występowania gryzoni w okolicy znacznika wstawionego przez internautów, więc nie bierzcie tego do serducha, że znacznik w okolicy Waszego domu to szczur, który Was zaatakuje - wyjaśniają pomysłodawcy.

- Zasady są proste, gdy zauważycie szczura - zaznaczacie na mapie punkt w miejscu, gdzie go widujecie - najlepiej jakbyście dali w tytule opis i zdjęcie - aby nie pachniało ściemą - tłumaczą.

Mapę można znaleźć TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro