Reklama
Reklama

Rekordowy dzień na poznańskim SOR-ze. Kilkudziesięciu pacjentów ze złamaniami

Ulica Lwa | fot. Kasia
Ulica Lwa | fot. Kasia

Przez oblodzenie chodników i jezdni.

Od rana piszemy o trudnych warunkach na jezdniach i chodnikach w całym regionie. Wiele mniejszych uliczek zamieniło się w lodowiska. Podobnie stało się z chodnikami czy ścieżkami rowerowymi. Obecnie termometry w mieście pokazują już dodatnie wartości i tak ma pozostać co najmniej przez tydzień. Oznacza to, że miejscami gruba warstwa lodu w końcu się rozpuści i sytuacja będzie się poprawiać.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Niestety to nie był dobry dzień dla wielu osób, które nie ustały na oblodzonej nawierzchni i doznały urazów. Jak podaje Radio Poznań, tylko do godziny 13.00 na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy Szwajcarskiej pojawiło się 55 osób, z których połowa miała złamania i urazy spowodowane upadkiem na oblodzonym terenie. To m.in. złamania bioder, łokci czy nadgarstków.

O ile u osoby młodej złamanie to uraz, który przeważnie nie zagraża życiu, tak w przypadku seniorów jest to już nieco bardziej skomplikowana sprawa. Szczególnie jeśli chodzi o urazy bioder, który wiążą się z operacją i rehabilitacją. Apelujemy więc o ostrożność.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro