Reklama
Reklama

Ślisko i niebezpiecznie na drogach i chodnikach! "Można na łyżwach jeździć"

Piątkowo | fot. Czytelnik
Piątkowo | fot. Czytelnik

O sytuacji informują nas od rana Czytelnicy. Proszę dać ostrzeżenie, może ktoś przeczyta przed wyjściem z domu i będzie uważał. Na chodnikach w Poznaniu i peronach dworca nie da się iść, jest straszne oblodzenie. Niestety w pierwszym momencie tego nie widać - pisze jeden z nich. Poznań Piątkowo, 5 rano. Lodowisko na drodze - przekazuje kolejna osoba. Ludzie, jest godzina 7:00 rano a na Starym Rynku można na łyżwach jeździć!! Chodniki kompletnie nieposypane, nie da się iść - informuje nasz kolejny Czytelnik. Stan chodników - osiedle Piastowskie to jakaś masakra. Nie ma możliwości przejść w normalny sposób. Zero posypania piaskiem, jest to też efekt tego ze gdy były opady śniegu to nic dosłownie nic nie było odśnieżone - czytamy w kolejnej wiadomości.

Trudną sytuację na drogach potwierdzają strażacy. Na terenie całego województwa mamy sporo zdarzeń. Na szczęście w większości są to kolizje, bez osób poszkodowanych - przekazuje nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

Z utrudnieniami od rana muszą się liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Dostajemy sporo zgłoszeń od naszych kierowców, potwierdzających, że warunki na drogach są trudne. Tramwaje kursują zgodnie z planem. Nieco inaczej wygląda sytuacja autobusów, szczególnie tych, które obsługują trasy oddalone od centrum miasta - mówi nam kierownik ruchu CNR MPK. Staramy się utrzymywać komunikację, ale bywa, że niektóre autobusy notują opóźnienia - przekazuje i dodaje, że sytuacja była już zgłaszana do odpowiednich służb. Mamy zapewnienie, że prowadzone są działania, ale niestety nawierzchnia znów zamarza - kończy.

Jeśli chodzi o sytuację na chodnikach, w takich dniach więcej obowiązków mają zarządcy nieruchomości, którzy muszą zadbać o bezpieczeństwo na swoich posesjach.

Przypominamy, że już we wtorek wydano ostrzeżenie meteorologiczne przed marznącymi opadami w całej Wielkopolsce. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje w środę do godziny 12:00.

Służby jak zwykle apelują o ostrożność i przypominają, że zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane całodobowo pod nr tel. 61 64 77 231 a także mailowo - [email protected]


  • Aktualizacja
    środa, 29.12.2021 r., godz. 12.04
    Aktualizacja
    środa, 29.12.2021 r., godz. 12.04
    Ważność ostrzeżenia została wydłużona do godziny 15:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro