Reklama
Reklama

"Będziesz siedział" na pożegnanie Andrzeja Dudy w Poznaniu

fot. LT
fot. LT

Głośno skandowane hasło wybrzmiało przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Prezydent RP w w poniedziałek uczestniczył w obchodach 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i pierwszych obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Już kilka dni temu swoją obecność przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, gdzie pojawił się i przemawiał Andrzej Duda, swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Pokolenia KOD. - Jest to doskonały moment, abyśmy my - mieszkańcy miasta Poznania - przypomnieli mu, czego oczekujemy w związku z naszą walką o wolność słowa i prawo do rzetelnej, niezależnej informacji oraz w związku z tym, że na jego biurku na VETO czeka ustawa LexTVN. Przygotujmy zatem te same banery, kartony oraz hasła, których używaliśmy podczas ostatniej manifestacji - apelowali organizatorzy pikiety. I nie zniechęciło ich to, że Andrzej Duda kilka godzin wcześniej zawetował nowelizację ustawy medialnej.

Gdy Duda odjeżdżał z uroczystości, w tłumie słychać było głośne "będziesz siedział". Nie zabrakło też wymownych transparentów z napisami "Prezydentura minie, wstyd zostanie".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro