Reklama
Reklama

Trwają oficjalne obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. FOTO

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Grupy rekonstrukcyjne, ułani, a wkrótce Prezydent RP - wszystkich można zobaczyć w Poznaniu z okazji 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Po 11.00 złożono kwiaty na mogiłach m.in. generała Stanisława Taczaka i płk. Wincentego Wierzejewskiego na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, a także przy tablicach pamiątkowych Franciszka Ratajczaka czy Ignacego Jana Paderewskiego. Dodatkowo na mogiłach powstańców zapalono 5000 zniczy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O 12.30 w Farze Poznańskiej odbyła się msza w intencji powstańców. Przy pomniku Ułana przy ul. Ludgardy / Paderewskiego zaplanowano "Obozowisko Powstańcze". Można tam zobaczyć samochód pancerny Ehrhardt M17, o 15.00 organizatorzy rozdadzą flagi powstańcze i rozetki, a o 16.40 rozbłysną race.

W rejonie Starego Rynku przechadzają się członkowie grup rekonstrukcyjnych, a także ułani. Główne obchody zaplanowano na 16.30 przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Weźmie w nich udział m.in. prezydent Andrzej Duda.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro