Reklama
Reklama

Nietypowy "pomnik" na Cytadeli. "Może ktoś dorobi drabinę?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

ToiToi ustawiony na kamieniu nagrobnym Karla von Grolmana na terenie Cytadeli wzbudził duże zainteresowanie naszych Czytelników.

W drugi dzień świąt sporo osób wybrało się na spacer do największego parku w Poznaniu, a więc na Cytadelę. Było tam sporo naszych Czytelników, którzy przesłali nam zdjęcia przenośnej toalety ustawionej w nietypowej lokalizacji.

- Nowy pomnik "toaleta na Cytadeli" w okolicy muzeum. Może ktoś dorobi drabinę - napisał do nas jeden z Czytelników. - W czasie spaceru na Cytadeli odkryłam dość "innowacyjnie" usytuowanego toi-toi'a. Myślicie, że to jest teren zalewowy? - dopytuje Czytelniczka. Nasz inny Czytelnik zwrócił uwagę, że nie jest to zwykły podest, a kamień nagrobny Karla von Grolmana.

Nie jest wykluczone, że usytuowanie toalety w takim miejscu to... "żart". Klaudia Beker z Zarządu Zieleni Miejskiej wyjaśnia, że to toaleta, która pozostała na Cytedli po firmie wykonującej pewne prace w parku. - W okresie świątecznym kogoś poniosło i zrobił sobie żart ustawiając toaletę na podwyższeniu. To akt wandalizmu - mówi. Prawdopodobnie w poniedziałek lub wtorek toaleta zostanie wywieziona i "pomnik" zniknie".


  • Aktualizacja
    poniedziałek, 27.12.2021 r., godz. 13.35
    Aktualizacja
    poniedziałek, 27.12.2021 r., godz. 13.35
    Toaletę wywieziono już z Cytadeli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro