Reklama
Reklama

Ignacy Paderewski przyjechał do Poznania. Duże zainteresowanie inscenizacją

fot. LT
fot. LT

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Dworcu Letnim w Poznaniu odbyła się inscenizacja przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania.

W tym roku uroczystość miała szczególny wydźwięk, ze względu na ustanowienie nowego święta państwowego, mającego uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu i było największym na terenie zaborów zrywem niepodległościowym zakończonym zwycięstwem.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Wybitnego Polaka (w tej roli aktor Teatru Nowego - Andrzej Lajborek) przywitali zgromadzeni na Dworcu Letnim poznaniacy i goście, a następnie wykonany został Mazurek Dąbrowskiego. Uroczystość wzbogaciło wspólne śpiewanie pieśni powstańczych oraz kolęd. Część artystyczną uatrakcyjniło również wykonanie Roty autorstwa Marii Konopnickiej oraz przypomnienie historii przyjazdu Paderewskiego do Poznania.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro