Reklama
Reklama

Atak na strażnika miejskiego w Ostrowie Wlkp.: sprawca zatrzymany, w internecie fala hejtu

fot. Beata Klimek / FB

Głos zabrała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

O uderzeniu strażnika miejskiego w trakcie interwencji pisaliśmy już w środę wieczorem. To właśnie tego dnia na pl. 23 Stycznia mundurowi interweniowali wobec młodych mężczyzn odpalających fajerwerki i pijących alkohol.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak podaje portal wlkp24.info, funkcjonariusz, który został zaatakowany przez jednego z małoletnich (ten uderzył go w szczękę), musiał trafić do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł zabieg z zakresu chirurgii szczękowej.

O sprawie poinformowano policję, która zatrzymała podejrzanego o zaatakowanie funkcjonariusza. Napastnik ma stanąć przed sądem.

Głos w tej sprawie zabrała prezydent miasta, Beata Klimek. - W związku z zajściem na Placu 23 Stycznia, gdzie pobito funkcjonariusza straży miejskiej, chciałabym zabrać głos. Kategorycznie i zdecydowanie nie ma mojej zgody na przemoc wobec kogokolwiek, nie ma też mojej zgody na mowę nienawiści, która zalała wczoraj internet. Każdy, również strażnik miejski, funkcjonariusz publiczny zasługuje na szacunek. We wczorajszych komentarzach tego zabrakło. Przykro było je czytać. Przed nami świąteczny czas, tym bardziej apeluję do Państwa - bądźmy dobrzy dla siebie. Straż miejska pełni ważną rolę w naszym mieście - pilnuje porządku na terenie naszego miasta, patroluje jego ulice, zabezpiecza różne wydarzenia. To również dzięki nim Ostrów jest miastem bezpiecznym i zrobimy wszystko, by takie pozostało - napisała w mediach społecznościowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro