Reklama

Śnieg w Poznaniu. Pługoposypywarki wyjechały wieczorem na ulice

fot. ZDM w Poznaniu
fot. ZDM w Poznaniu

Czytelnicy pytają, dlaczego nie widać odśnieżarek na ulicach. ZDM odpowiada. Są.

Czytelnik napisała do nas wiadomość w sprawie odśnieżania ulic.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Czy to możliwe, że nie ma ani jednego pługu na naszych ulicach - zapytał Czytelnik Robert.

Jak informuje ZDM w Poznaniu, od godziny 18:00 trwa odśnieżanie ulic układu strategicznego (główne wloty do miasta, dojazdy do szpitali, najważniejsze arterie komunikacyjne). Następnie pługoposypywarki przejadą na ulice układu podstawowego. Śnieg ma padać jeszcze w piątek i stopniowo będzie zamieniał w śnieg z deszczem.

Przypominamy, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach (po przejechaniu pługoposypywarki wciąż śnieg będzie padał na jezdnie). W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych. Prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych - poinformował ZDM na swojej oficjalnej stronie.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima przyjmowane są: 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro