Reklama
Reklama

Na ulicy Smolnej namalowali nowe pasy. "Jeszcze chwila i będzie dochodzić tutaj do wypadków"

fot. Czytelnik

ZDM zapowiada spotkanie w tej sprawie.

O sytuacji na ulicy Smolnej informują nas Czytelnicy. Kilka dni temu zostały pomalowane pasy na ulicy Smolnej, bez żadnej informacji. Po jednej stronie parkują samochody, które parkowały tam zawsze. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że jadąc w kierunku ulicy Głównej samochody jadą środkiem ulicy bo nie są w stanie zmieścić się w wyznaczonych liniach. Jest bardzo niebezpiecznie i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jeszcze chwila i będzie dochodzić tutaj do wypadków - pisze nasz Czytelnik. W weekend wymalowano pasy na ulicy gdzie nigdy ich nie było. Aktualnie jadąc od strony Hlonda do Głównej kierowca ma tylko 1 metr swojego pasa. Pozostałą część zajmują zaparkowane samochody. Aby nie uszkodzić pojazdów zaparkowanych trzeba częścią samochodu naruszyć przeciwległy pas ruchu - dodaje kolejna osoba.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. Oznakowanie zostało wykonanie zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu. W najbliższy czwartek ma odbyć się spotkanie w sprawie organizacji ruchu w tym rejonie, w którym mają uczestniczyć: Miejski Inżynier Ruchu, ZDM, lokalna Rada Osiedla - przekazuje nam Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
35.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro