Reklama
Reklama

Betlejem Poznańskie będzie można odwiedzić również w święta

fot. Sylwia Toroszewska
fot. Sylwia Toroszewska

Jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać do 26 grudnia.

Na poznaniaków i gości w tym czasie czekają nie tylko stoiska ponad 40 wystawców, ale też dwie karuzele i mnóstwo atrakcji. Jarmark będzie nieczynny tylko w Wigilię.

Pierwszego dnia świąt (25 grudnia), w godz. 14-16 będzie tam można spotkać Gwiazdora, wraz z jego pomocnikami. Od godz. 16 do 18 na placu odbywać się będą cyrkowe animacje z użyciem ognia. Natomiast wieczorem, od godz. 19 do 22 na miłośników dobrej zabawy czeka Christmas Party. O nastrój do tańca zadba DJ 3. W sobotę, 25 grudnia jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności czynny będzie w godz. 14-22 - informują miejscy urzędnicy.

Atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego czekają także w niedzielę. O godz. 16 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Nie trzeba być doświadczonym muzykiem, żeby wziąć udział w zabawie. W niedzielę zakupy na kiermaszu będzie można zrobić w godz. 14-20.

Święta to także czas pomagania. Dlatego, w czwartek (23 grudnia) część dochodu z zakupu kolekcjonerskich szklanek z logo Betlejem Poznańskiego zostanie przeznaczone na Hospicjum Palium (na tę instytucję przekazane zostanie 3 zł z każdego sprzedanego naczynia). Cały czas można kupować także betlejemskie świeczki. Dochód z ich sprzedaży trafia do ośrodka opiekuńczo-leczniczego przy ul. Mogileńskiej. Dzień przed wigilią odbędzie się także ostatnie w tym sezonie Silent Disco - przypominają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro