Reklama
Reklama

Oszustwo na Vinted. Wielkopolanka straciła 2000 złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Ostrzegają policjanci z Turku.

W sobotę do mundurowych zgłosiła się mieszkanka Turku, która została oszukana na platformie Vinted. - Kilka minut po wystawieniu ubrań na sprzedaż otrzymała informacje, że ktoś jest zainteresowany zakupem. Gdy weszła na skrzynkę pocztową e-mail była tam wiadomość z linkiem do strony, aby potwierdzić sprzedaż. Kobieta kolejno wchodziła na fałszywe strony i "klikała" na poszczególne okienka, jako rzekome zgody na wykonanie sprzedaży. Podawała swoje dane, nazwę swojego banku i kody, które przysyłał jej bank do autoryzacji. W ten sposób straciła 2000 zł oszczędności ze swojego konta - informuje policja.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Okres przedświąteczny i świąteczny do gorący czas dla oszustów. Tym bardziej apelujemy o ostrożność. - Proszę czytać uważnie wiadomości jakie przysyła bank. Schemat jest bardzo podobny, bank przysyła wiadomości z pytaniem o rejestrację urządzenia logującego na konto lub potwierdzenia transakcji. Pokrzywdzeni nie czytają i nie reagują na to, co w tym czasie autoryzują. Podają oszustom wszystkie kody, jakie przysyła do nich bank w wiadomościach sms. Oszust po otrzymaniu od pokrzywdzonego kodu do rejestracji, loguje się ze swojego komputera na naszym koncie i w taki sposób ma swobodny dostęp do naszych oszczędności. Pamiętajmy, że to nie bank, ale sami pokrzywdzeni podają sprawcy hasła, numery kart płatniczych i kody BLIK - podkreślają policjanci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro