Reklama
Reklama

Poznańscy radni przegłosowali przekazanie 100 tys. złotych na wsparcie migrantów przy granicy

fot. archiwum
fot. archiwum

Głosowanie odbyło się na wtorkowej sesji.

O sprawie pisaliśmy już w listopadzie. Radni Koalicji Obywatelskiej zaproponowali wówczas, by Poznań wspomógł migrantów na terenie gminy Michałowo przy polsko-białoruskiej granicy. Tłumaczono, że pieniądze zostaną przekazane na działalność Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym.

Swoje oburzenie wyraził wówczas m.in. Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. - Niebywałe! W kolejnym dniu, w którym polskie służby broniące wschodniej granicy są fizycznie atakowane, poznańska PO nie tylko ponownie odrzuca ponadpolityczne stanowisko z wyrazami wsparcia dla nich, ale też proponuje środki finansowe poznańskich podatników na pomoc... migrantom - napisał w mediach społecznościowych.

Na wtorkowej sesji radni dyskutowali na ten temat i ostatecznie większość zagłosowała za przekazaniem 100 tysięcy złotych gminie Michałowo. Za byli radni KO oraz Wspólnego Poznania. Z klubu Wspólny Poznań wyłamał się jedynie Łukasz Kapustka, który zagłosował przeciw, podobnie jak radni PiS.

100 tysięcy złotych ma pozwolić gminie Michałowo na zakup samochodu, dzięki któremu osoby pomagające migrantom będą bardziej mobilne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro