Reklama
Reklama

Policjanci odzyskali auto warte 300 tysięcy złotych. Aresztowano kilka osób

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Leszna przeprowadzili akcję na Dolnym Śląsku.

- Wielomiesięczna praca prokuratora z Prokuratury Krajowej w Poznaniu i policjantów z Leszna nad jedną ze spraw zaprowadziła funkcjonariuszy w rejon Dolnego Śląska. To właśnie tam działała grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów. Przez cały ten czas leszczyńscy kryminalni współpracowali także z mundurowymi z Brandenburgii, Turyngii i Hesji. Po zebraniu materiału dowodowego i przedłożeniu go prokuratorowi zaplanowano akcję zatrzymania podejrzanych na terenie sąsiedniego województwa - wyjaśnia Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Z ustaleń policjantów wynika, że grupa przestępcza kradła auta metodą "na walizkę". - Czyli przechwytując sygnał z elektronicznych kluczyków, kradli samochody luksusowych marek. W dolnośląskich dziuplach cięli je na części, a następnie sprzedawali - dodaje. - W jednym z miejsc na terenie powiatu oleśnickiego, w pomieszczeniach gospodarczych policjanci natrafili na audi warte prawie 300 tysięcy złotych, które tej samej nocy zostało skradzione w województwie zachodniopomorskim. Zaraz potem, policjanci zatrzymali 41 i 26-letnich mieszkańców powiatu legnickiego, 41-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego oraz 27-letnią mieszkankę powiatu złotoryjskiego.

W trakcie akcji znaleziono pocięte części aut, tablice rejestracyjne kradzionych pojazdów, narkotyki oraz sprzęt wykorzystywany przy kradzieżach samochodów. W jednym z mieszkań znaleziono też 100 tysięcy złotych w gotówce.

- Mieszkańcy powiatu legnickiego między innymi usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów oraz paserstw, polegających na przyjmowaniu kradzionych aut i pomocy w ich zbyciu, 41-latek z powiatu oleśnickiego odpowie za posiadanie narkotyków i paserstwo, natomiast 27-latka odpowie za kradzież trzech samochodów wartych ponad 400 tysięcy złotych.

Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu, a kobieta ma policyjny dozór.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro