Reklama
Reklama

Caritas organizuje paczki dla potrzebujących zamiast Wigilii. Wciąż potrzebne pieniądze!

Rozdawanie paczek w Wigilię | fot. Maciej Szefer / WTK
Rozdawanie paczek w Wigilię | fot. Maciej Szefer / WTK

Jeszcze blisko 20 tysięcy złotych potrzeba, by przygotować paczki dla minimum 1400 osób.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nie odbędzie się tradycyjna Wigilia dla potrzebujących na MTP organizowana przez Caritas Poznań. I podobnie jak przed rokiem, dla potrzebujących przygotowane zostaną paczki żywnościowe. - Wigilię Caritas dla ubogich zorganizujemy w czterech poznańskich Jadłodajniach (ul. Ściegiennego 133, ul. Łąkowa 4, ul. Taczaka 7/17, ul. Niegolewskich 23) przeznaczonych dla osób potrzebujących. Zaplanowaliśmy ją tradycyjnie na 24 grudnia w godzinach 10.00 - 12.00 - informuje Caritas.

W jadłodajniach wydawane będą paczki świąteczne z daniami wigilijnymi oraz z jedzeniem na pozostałą część świąt. - W tym roku bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha. Nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem i nie zasiądą wspólnie do stołu w większym gronie. Obiecujemy jednak, że zrobimy wszystko, aby te święta mogły być dla potrzebujących jak najlepsze - dodaje.

Na przygotowanie paczek uzbierano już ponad 63 tysiące złotych. Do zebrania wciąż jest prawie 20 tysięcy złotych. Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro