Reklama

Kolejna poznańska restauracja wymaga certyfikatów covidowych

fot. 3 Kapary FB
fot. 3 Kapary FB

Chodzi o włoski lokal 3 Kapary.

Restauracja o swojej decyzji poinformowała na Facebooku. - Drodzy Goście, Wasze i nasze zdrowie są dla nas priorytetem dlatego przychodząc do nas prosimy o okazanie certyfikatu covidowego lub udzielenie rzetelnej informacji na temat zaszczepienia. Tym samym przyczynicie się Państwo do zwiększenia frekwencji w restauracji, a także zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania wirusa. Dziękujemy za zrozumienie - można przeczytać w poście.

Informacja pojawiła się w niedzielę. Pod postem umieszczono sporo komentarzy - większość z nich z gratulacjami dla właścicieli, którzy zdaniem komentujących podjęli mądrą decyzję. Są też oczywiście komentarze o "segregacji sanitarnej" i "łamaniu przepisów".

To kolejny lokal gastronomiczny w Poznaniu, który zdecydował się na taki krok. Przypomnijmy, że od 15 grudnia obowiązują nowe limity gości m.in. w restauracjach. W lokalu zajętych może być jedynie 30 procent miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione, wciąż brakuje uregulowań, które dawałyby restauratorom czy innym przedsiębiorcom narzędzia umożliwiające skuteczną kontrolę.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro