Reklama
Reklama

Betlejemskie Światło pokoju jest już w Poznaniu. Skąd bezpiecznie zabrać je do domu?

fot. Matylda Hojnor
fot. Matylda Hojnor

Hasło tegorocznej akcji to "Światło nadziei". Właśnie nadzieję skauci chcą podtrzymywać wśród ludzi w tym trudnym pandemicznym czasie.

Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju dotarło w ubiegłym tygodniu. To światło, które harcerze i harcerki należący do ZHP odebrali od słowackich skautów. Uroczystość przekazania Światła odbyła się już tradycyjnie na Łysej Polanie. Mimo panującej pandemii i tym razem Światło z Groty Narodzenia Pańskiego obiegnie cały świat.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Harcerze tradycyjnie przekazują Płomień z Betlejem nie tylko swoim przyjaciołom i rodzinom, trafi on również do organizacji i instytucji, które każdego dnia przeciwdziałają epidemii Covid-19, aby podziękować za ich zaangażowanie i służbę w tym trudnym i wymagającym czasie.

Hasłem tegorocznej akcji przekazania BŚP jest "Światło Nadziei". Płomień roznoszony przez harcerki i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego ma zapalić iskrę nadziei w każdym, do kogo trafi. Ma być również wiarą w powrót do normalności oraz dać siłę do zmieniania świata na lepsze. Chcemy, aby Światło było motywacją i siłą do pokonywania trudności. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom - informują przedstawiciele Chorągwi Wielkopolska ZHP.

ZHP jak co roku przekazuje betlejemski ogień do najważniejszych instytucji i urzędów. Światło odebrał już między innymi Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju władzom miasta odbędzie się w niedzielę po południu na placu Kolegiackim. Poprzedzi je msza święta w kościele farnym o godz. 16:00. Zachęcamy mieszkańców Poznania i całej Wielkopolski do sprawdzenia na stronie, gdzie mogą oni w bezpieczny sposób odebrać Betlejemskie Światło Pokoju, najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Mapa ta jest na bieżąco aktualizowana o nowe lokalizacje, gdzie pojawia się betlejemski ogień - informuje pwd. Jakub Małecki z Zespołu Promocji Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

Mapę znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro