Reklama
Reklama

Dziś ostatnia niedziela handlowa w tym roku. W galeriach i marketach może być tłoczno

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. WTK
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. WTK

To już ostanie dni, by przygotować się do świąt. W galeriach i sklepach może pojawić się więcej osób.

Tylko w grudniu sklepy były otwarte w 2 niedziele. Zakupy mogliśmy zrobić 12 grudnia. A także dziś, czyli 19 grudnia - to ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Tego dnia mogą być czynne wszystkie sklepy, niezależnie od tego czy rozszerzyły swoje usługi o możliwość odbierania i nadawania paczek. Właśnie dla tych sklepów, które działają na prawach placówki pocztowej sytuacja niebawem ma się zmienić. Już w lutym wejdzie w życie nowelizacja ustawy o zakazie handlu. Wówczas sklepy będą musiały wykazać, że ich przychody z działalności pocztowej wynoszą przynajmniej 40 procent.

Co ważne według obowiązujących przepisów do sklepów może wejść jedna osoba na każde 15 metrów powierzchni. Wzmożone działania głównie na terenie obiektów handlowych zapowiadali też policjanci i strażnicy miejscy. Funkcjonariusze sprawdzają, jak mieszkańcy respektują między innymi obowiązek noszenia maseczek.

W przyszłym roku klienci będą musieli zadowolić się 7 niedzielami handlowymi: 30 stycznia, 10 kwietnia, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 grudnia, 18 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro