Reklama
Reklama

Świąteczna Bimba z Gwiazdorem kursuje dziś głownie na trasie PST. Na przystankach rozdają prezenty

fot. Włodzimierz Hoppel

Słodycze, modele tramwajów do składania oraz drewniane zawieszki na choinkę - między innymi takie upominki otrzymają pasażerowie, których w niedzielę na swojej trasie napotka Gwiazdor prowadzący Świąteczną Bimbę.

Świąteczna Bimba, czyli Moderus Beta ozdobiony tysiącami światełek, kursuje po poznańskich torowiskach od Mikołajek. Na co dzień obsługuje stałe linie komunikacyjne, jednak... w najbliższą niedzielę po raz kolejny zostanie wykorzystany nie do przewozu pasażerów, lecz do dostarczania im drobnych, świątecznych upominków! - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Tego dnia za sterami Świątecznej Bimby usiądzie Gwiazdor w zielonym stroju, a na pokładzie uwijać się będą - przygotowując podarki - Elfy. Wspólnie z Gwiazdorem będą wysiadać na przystankach i obdarowywać drobnymi prezentami napotkanych pasażerów.

Tramwaj będzie kursować w godzinach od 13.00 do 19.00 po trasie: OS. SOBIESKIEGO - PST - most Teatralny - Roosevelta - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - most Teatralny - PST - OS. SOBIESKIEGO.

Od poniedziałku Świąteczna Bimba znów będzie kierowana na regularne kursy. Będzie jeździć po Poznaniu do końca roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
19℃
11℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
39 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro