Reklama

Po ponad tygodniu prac tramwaje wróciły na Junikowo!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZTM
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZTM

Z utrudnieniami trzeba się było liczyć po kolizji, do jakiej doszło w nocy z czwartku na piątek w ubiegłym tygodniu. Około północy, na ulicy Grunwaldzkiej autobus wpadł w poślizg i uderzył w słup trakcyjny.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Od początku zapowiadano, że została uszkodzona konstrukcja słupa trakcyjnego naprawa może potrwać nawet kilka dni. W ubiegły weekend został wymieniony słup. Jak tłumaczyła nam Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK ze względu na warunki atmosferyczne trzeba dłużej czekać, aż zwiąże się beton, dlatego zapowiadano, że jego obciążenie nastąpi znacznie później. Po zawieszeniu i wyregulowaniu sieci trakcyjnej wszystko zostanie dokładnie sprawdzone. Najważniejsze jest bezpieczeństwo - mówiła nam w środę rzeczniczka.

W piątek zapowiedziano, że tramwaje wrócą na swoje trasy w niedzielę. Tak też się stało. Jak informuje kierownik ruchu CNR MPK ruch do Junikowa został wznowiony.

Tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 39 dojeżdżają do pętli Junikowo. Autobusy linii nr 177 i 727 nie kursują już trasą wydłużoną przez ulicę Grunwaldzką do ronda Skubiszewskiego, a linia T1 ulegała likwidacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro