Reklama
Reklama

Nowe osiedle komunalne przy Opolskiej: "to wszystko ładnie wygląda tylko z zewnątrz"

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Zdaniem jednego z mieszkańców pękają ściany, z paneli wydobywa się kurz a największym problemem jest brak telewizji i internetu.

W sprawie nowego osiedla komunalnego, jakie powstało na ulicy Opolskiej napisał do nas Czytelnik. Chodzi o to, że pan prezydent Poznania i całe ZKZL tak się wszędzie ogłaszają i chwalą tym, jakie piękne osiedle za grube miliony wybudowali, że to największa inwestycja ZKZL. A tu się okazuje, że tylko to wszystko ładnie wygląda z zewnątrz. Tak naprawdę ściany są popękane, kaloryfery mimo wyłączenia na "0" i tak grzeją, że są prawie czerwone, drzwi są źle osadzone, bo same się zamykają a spod paneli wychodzi jakiś kurz i wszyscy musimy to wdychać. Największy ból jest tez taki ze tutaj nie ma ani telewizji, ani internetu. Są wtyczki w ścianach ale to do niczego nie służ,y a pan kierownik ZKZL bezczelnie twierdzi, że on nic za to nie może, a jesteśmy w XXI wieku - skarży się jeden z mieszkańców bloków przy ulicy Opolskiej.

O sprawę zapytaliśmy ZKZL.

Zgodnie z przyjętą zasadą w trakcie przekazywania mieszkania Najemcy dokonywane są oględziny tego mieszkania przez Najemcę i Osobę przekazującą z ramienia ZKZL. W trakcie przekazania/odbioru spisywany jest protokół w którym wskazywane są ewentualne usterki. W takim przypadku zgłoszona usterka weryfikowana jest na bieżąco przez Przedstawiciela ZKZL i jeśli występuje to zgłaszamy taki przypadek do Wykonawcy robót - informuje Łukasz Kubiak z ZKZL

W przypadku wystąpienia usterki po zasiedleniu/przejęciu mieszkania Najemca ewentualne usterki zgłasza do Zarządcy czyli w tym przypadku Punktu Obsługi Klienta numer 4. Po weryfikacji zgłoszenia (oględziny, wywiad) przez Przedstawiciela POK i w przypadku zasadności zgłoszenia usterki, usterka również jest zgłaszana do Wykonawcy robót - dodaje.

Zapytaliśmy też o dostęp do telewizji i inernetu. W zakresie uwag dotyczących telewizji...w budynku wykonana jest instalacja umożliwiająca odbiór telewizji satelitarnej i naziemnej, wystarczy podłączyć telewizor do gniazda antenowego umieszczonego na ścianach w mieszkaniach lub dekoder dla odbioru telewizji satelitarnej; odpowiednie anteny umieszczone są na dachach budynków. Instalacja wewnątrzbudynkowa umożliwiająca korzystanie z Internetu została wykonana. Dodatkowo została wykonana kanalizacja teletechniczna umożliwiająca doprowadzenie światłowodu przez Operatorów. Spółka prowadzi rozmowy z Operatorami telekomunikacyjnymi działającymi w Poznaniu w zakresie zasad udostępnienia nieruchomości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozmowy zakończą się w przyszłym tygodniu - kończy Kubiak.

Przypomnijmy. Przy ulicy Opolskiej trwają prace w ramach pierwszego etapu budowy nowego osiedla komunalnego. To największa inwestycja w historii Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, w ramach której powstać ma 1100 mieszkań. Na początku grudnia pierwszy mieszkańcy dostali już klucze do swoich nowych mieszkań. Ukończono już 163 lokale, a kole są 124 są właśnie wykańczane.

Nowe mieszkania mają powierzchnię od 31 do 66 metrów kwadratowych. Przy blokach zagospodarowano teren - są tu chodniki, plac zabaw, oświetlenie. Inwestycja kosztowała 62 mln złotych, z czego ponad 50 mln złotych pochodziło z dofinansowania od Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.74 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro