Reklama
Reklama

W punkcie na MTP ruszyły szczepienia dzieci. Część personelu jest przebrana za zwierzęta

fot. bitcoin spada
fot. bitcoin spada

Dzieciom otuchy dodają postacie z bajek.

W punkcie na MTP można spotkać elfy, mikołaje czy renifera Rudolfa i lwa Alexa z Madagaskaru. Są też bajki i wesoła muzyka. Wszystko po to, by najmłodszym jak najbardziej umilić czas w oczekiwaniu na szczepienie i dodać otuchy. W największym punkcie w Poznaniu szczepienia dzieci ruszyły w piątek po południu. W piątek, sobotę i w poniedziałek planujemy w sumie zaszczepić ok. 600 dzieci - mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą dr Szczepan Cofta, który odpowiada za punkt na MTP.

W tym miejscu ruszyły też szczepienia dorosłych.

Jak już wcześniej informowaliśmy również w innych punktach w Poznaniu szczepienia cieszyły się sporym zainteresowaniem. W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych 400 miejsc rozeszło się w kilka godzin. Miejska przychodnia zamówiła dodatkowe dawki preparatów, żeby zaszczepić przed świętami jak najwięcej młodych poznaniaków i poznanianek.

W szpitalu im. J. Strusia wystarczyła doba, by zarezerwować większość z blisko 300 terminów na szczepienia dzieci jeszcze przed świętami. Zainteresowanie jest bardzo duże, w rejestracji telefon się urywa - mówiła Zuzanna Pankros, rzeczniczka prasowa placówki. Jesteśmy jednak dobrze przygotowani. Liczymy na to, że po świętach dostaniemy więcej szczepionek i będziemy mogli dalej szczepić - dodała

Podobnie sytuacja wygląda w miejskim szpitalu im. F. Raszei, gdzie tylko na piątek na szczepienie zapisana była około setka dzieci.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro