Reklama
Reklama

W Poznaniu doświetlono 12 przejść dla pieszych. "To jedno z najważniejszych działań"

fot. ZDM

Doświetlenie poprawia bezpieczeństwo w rejonie.

W tym roku udało się doświetlić 12 przejść. Trzynaste przejście ma zostać doświetlone w styczniu - znajduje się na ulicy Kościelnej, w pobliżu stacji benzynowej. - Zarówno liczba przejść doświetlonych w tym roku, jak i przeznaczone na ten cel środki finansowe są zbliżone do ubiegłorocznych, kiedy to dodatkowe oświetlenie pojawiło się w piętnastu miejscach i kosztowało ponad 437 tysięcy złotych. W tegorocznym budżecie na dodatkowe oświetlenie "zebr" zarezerwowano łącznie ponad 465 tysięcy złotych. Kwota ta była wydatkowana na realizację kolejnych zadań, polegających na zaprojektowaniu i wykonaniu doświetlenia aż do momentu jej wyczerpania - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

To Miejski Inżynier Ruchu we współpracy z ZDM, miejskimi i osiedlowymi radnymi decyduje, gdzie przydałoby się doświetlenie. W tym roku zamontowano je w następujących lokalizacjach: ul. Głuszyna 127, ul. Głuszyna w pobliżu OSIR, ul. Sypniewo 32, ul. Malwowa w rejonie skrzyżowania ulic Żonkilowej i Malwowej, ul. Brzask w rejonie skrzyżowania ul. Brzask i ul .Sierakowskiej, ul. Swoboda przy Szkole Podstawowej nr 88, ul. Radojewo 20, ul. Naramowicka przy skrzyżowaniu z ul. Widłakową, ul. Umultowska - przejście na łączniku z Naramowicami na przedłużeniu ulicy Łużyckiej wzdłuż Lasku Piątkowskiego/Rezerwatu Żurawiniec, ul. Stróżyńskiego w pobliżu szkoły, ul. Za Cytadelą przy skrzyżowaniu z ul. Brandstaettera, ul. Szczepankowo przy skrzyżowaniu z ul. Roślinną.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro