Reklama
Reklama

Rusza budowa nowej kładki nad Wartą. W Owińskach

fot. WTK
fot. WTK

Kładka pieszo-rowerowa połączy Owińska i Radojewo.

W połowie października podpisano umowę z wykonawcą nowej przeprawy - firmą MOST z Sopotu. Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 16 miesięcy na budowę kładki i rozbudowę okolicznych dróg rowerowych. Prace mają się więc zakończyć na początku 2023 roku. Całość ma kosztować 23 mln złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak ustaliła Telewizja WTK, w miejscu, w którym pojawi się kładka, trwają przygotowania do budowy. Wkrótce zwodowane tu zostaną pontony, które będą wykorzystywane w trakcie prowadzenia prac. Budowa ma rozpocząć się w styczniu.

Konstrukcja nowej kładki opierać się będzie na żelbetowych palach, a jej szerokość będzie umożliwiać swobodne i jednoczesne korzystanie z niej przez pieszych oraz rowerzystów. Koncepcja zakłada również powstanie punktów widokowych i miejsc do odpoczynku odseparowanych od ciągu pieszo-rowerowego.

Infrastruktura przy kładce po stronie Owińsk już powstała. Na początku 2021 roku oficjalnie zakończono tu prace. Przystań znajduje się na wysokości ulicy Cysterek, jest oświetlona i monitorowana. Zamontowano na niej stoły i ławki oraz stację naprawczą rowerów. Umocniono tu brzeg rzeki, a w sezonie można korzystać z pomostu pływającego, przy którym można cumować np. kajaki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro