Reklama

Ostatnie przygotowania do rozbiórki złotego biurowca przy Unii Lubelskiej. Uratowano neon

fot. Czytelnik / archiwum
fot. Czytelnik / archiwum

Trafi do Muzeum Sztuki Inżynierskiej pod Poznań.

We wrześniu informowaliśmy, że jeden z symboli Poznania w czasach PRL-u zostanie rozebrany. Wówczas w środku prowadzono intensywne prace związane z opróżnianiem obiektu. Jak podaje TVN24 Poznań, właśnie trwają ostatnie prace przygotowujące obiekt do rozbiórki.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA

Zanim jednak obiekt zniknie z powierzchni ziemi, zdemontowano z niego neon, który przez lata na nim działał. To napisy "WSK" oraz "Poznań", a także logo WSK - Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego. Udało się je ocalić dzięki pasjonatom neonów - Dominikowi Ostrowskiemu i Łukaszowi Jędrychowi. Akcja demontażu odbyła się w czwartek i trwała kilka godzin.

Neon udało się zdemontować w całości, jest więc szansa, że będzie działać. Znajdzie miejsce w Fiałkowie - w Muzeum Sztuki Inżynierskiej Zbyszka Koprasa.

Przypomnijmy, że złoty biurowiec to jeden z budynków, które od lat kojarzą się z okolicą ronda Żegrze. We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o jego sprzedaniu. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego sprzedała 8-kondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 3700 metrów kwadratowych. Nowym właścicielem została firma Auto Handel Centrum Grupa Cichy (salon Skody w sąsiedztwie obiektu). Nie zdradzono, ile zapłacono za nieruchomość, ale wiadomo, że cena wywoławcza wynosiła 13,6 mln złotych. Nie ujawniono, co znajdzie się w miejscu biurowca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro