Reklama
Reklama

GDDKiA: będzie rozbudowa kolejnych tras w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Których konkretnie?

Już w środę pisaliśmy o tym, że do przodu posuwają się prace związane z realizacją odcinka trasy S10 Piła - Wyrzysk (TUTAJ). Ale to nie wszystko. - Drugi odcinek S10 na terenie województwa to obwodnica Wyrzyska o długości ok 8 km. Wyłoniliśmy wykonawcę KP dla dobudowy drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską oraz materiałami do wniosku o DŚU. Planowany termin zakończenia prac projektowych to III kwartał 2022 roku - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Po zakończeniu prac studialnych ogłosimy przetarg na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Przyszły wykonawca zobowiązany będzie do opracowania projektu budowlanego, na podstawie którego uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla 270 kilometrów trasy S11 przebiegającej przez Wielkopolskę. - Dla odcinków Szczecinek - Piła, Ujście - Oborniki, Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik oraz Ostrów Wielkopolski - Kępno złożyliśmy wnioski o wydanie decyzji środowiskowej.

Przetargi na wyłonienie prac będzie można ogłosić po ustaleniu przebiegu drogi i zapewnieniu finansowania. Wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka Kórnik - Ostrów Wielkopolski ma zostać złożony w przyszłym roku.

Trwają też prace projektowe związane z rozbudową DK25 Konin - Kalisz - Ostrów Wielkopolski, a także w ramach programu budowy 100 obwodnic. W ramach tego programu w naszym województwie powstanie 8 obwodnic. - Cztery z nich znajdują się w realizacji. Dla obwodnic Żodynia, Grzymiszewa, Gostynia i Strykowa zostały zawarte umowy z wykonawcami na projekt i budowę. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego - zaznacza Cieślak.

W przypadku obwodnicy Kamiennej w sierpniu podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej. Wykonawca ma na to 3 lata od momentu podpisania umowy. Także w sierpniu podpisano umowę na opracowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa. I tutaj wykonawca ma 3 lata na zakończenie prac. Ostatnia z obwodnic to obwodnica Kalisza. - Obecnie trwa ostatnia faza przygotowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, w tym prace analityczne zmierzające do wytypowania najkorzystniejszego wariantu przebiegu drogi - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro