Reklama

Rondo Rataje: zmieniono ustawienia sygnalizatorów. "Apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami"

Tak było w poniedziałek | fot. Przemek Kwiatkowski / WTK
Tak było w poniedziałek | fot. Przemek Kwiatkowski / WTK

Z obserwacji Poznańskich Inwestycji Miejskich wynika, że kierowcy na rondzie nie poruszają się tak, jak powinni.

O problemach z korkami w rejonie przebudowywanego ronda Rataje piszemy od kilku dni. Zapowiedziano, że dojdzie tutaj do optymalizacji ruchu. PIM informują, że optymalizacja funkcjonowania sygnalizacji świetlnej już zaszła i "przyniosła zamierzony efekt".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Program sterowania ruchem na rondzie został zmieniony, wyłączona została również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i Serafitek. We wtorek i środę ruch na rondzie był już dużo płynniejszy niż pierwszego dnia funkcjonowania nowej organizacji ruchu - wyjaśniają PIM.

Ale problemem była tu nie tylko sygnalizacja. - Apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami. Z poczynionych obserwacji wynika, że nie wszyscy kierowcy poruszają się pasami przewidzianymi do jazdy w danym kierunku zgodnie z nową organizacją ruchu. Wielu kierowców jadących ul. Krzywoustego od autostrady korzysta z pasa służącego do skrętu w lewo, jednak na rondzie jedzie prosto w kierunku centrum Poznania. Takie zachowanie prowadzi do sytuacji, w której nie wszystkie pojazdy mają możliwość zjazdu z ronda w czasie trwania sygnału zielonego - blokują tym samym wjazd innym pojazdom na rondo - dodają.

Równocześnie PIM zaznaczają, że rondo Rataje wciąż jest placem budowy i trzeba tu zachować ostrożność. Wszystkie prace mają się tu zakończyć wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro