Reklama
Reklama

Szczury na os. Armii Krajowej? Mają biegać przy kontenerach na odpady zielone

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

- SM Osiedle Młodych w Poznaniu na Armii Krajowej na terenie parkingu pomiędzy blokami 102 a 105 magazynuje ogromne ilości odpadów zielonych zalegające tygodniami. Wieczorami wciąż widać tam szczury - napisał do nas Czytelnik.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Julia Tritt ze spółdzielni wyjaśnia, że w lokalizacji wskazanej przez naszego Czytelnika znajdują się 3 kontenery na odpady zielone. - Składowane są w nich: skoszona trawa, obcięte gałęzie drzew i krzewów oraz liście. W związku z występującym sezonem jesienno-zimowym, pograbionych liści jest bardzo dużo. Zostały one przewiezione z terenu 3 osiedli: Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej oraz Rzeczypospolitej przez pracowników Spółdzielni w celu załadowania ich do ww. kontenerów. Zapotrzebowanie na wywóz odpadów zielonych zgłaszane jest do firmy odbierającej śmieci. Każde zgłoszenie realizowane jest do 5 dni roboczych. Najbliższy odbiór pełnych kontenerów odbędzie się do 17 grudnia - tłumaczy.

- Kierownictwo Osiedli Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej i Rzeczypospolitej stara się systematycznie zgłaszać pełne kontenery do wywozu. Jeżeli zostaną one opróżnione do najbliższego piątku, liście znajdujące się obecnie poza kontenerami załadujemy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia i ponownie dokonamy zgłoszenia do firmy odbierającej odpady - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro