Reklama

Nietypowy mural... z tkaniny powstał na Starym Mieście

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Mural "Dobrze być razem" został odsłonięty na fasadzie Zespołu Szkół Odzieżowych przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Jest to druga odsłona obrazu tekstylnego stworzonego przez uczniów Szkoły Odzieżowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Tytuł tegorocznej edycji "Dobrze być razem" odzwierciedla nastroje panujące wśród młodzieży. We wrześniu wyraźnie widać było radość i ożywienie spowodowane powrotem do szkoły. Kontakty społeczne, towarzyskie są młodym ludziom potrzebne, budują poczucie wspólnoty i przynależności - mówi dyrektor Maria Korczak.

Projekt wyłoniono w drodze konkursu, zwyciężczynią została Rozalii Welcz. Młoda artystka tak przedstawia swoją pracę: Kolory użyte w projekcie muralu symbolizują naszą inność, różnorodność na wielu płaszczyznach- od kulturowej, uwzględniającej nasze wierzenia i przekonania, aż po aspekt wyglądu i pochodzenia. Różnimy się, ale także mimowolnie wpływamy na ludzi wokół nas. Centralna, szara postać muralu płacze, ma negatywne emocje. Kolorowe postaci tworzą aurę wsparcia, a linie łączące je z szarą sylwetką to pozytywna więź, którą dzielimy się z innymi - mówi autorka projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro