Reklama
Reklama

Inspektorzy WITD kontrolowali taksówkarzy. "Nielegalne miejsca postoju i brak badań"

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

10 grudnia, w ramach wspólnych działań kontrolnych przy współudziale Żandarmerii Wojskowej w Powidzu oraz funkcjonariuszy Policji ze Słupcy, poddano kontroli kierowców, którzy na terenie gminy Powidz wykonywali krajowy transport drogowy osób taksówką.

Jak informują inspektorzy WITD powidzcy taksówkarze mają w weekendy pełne ręce roboty, bo głównie rozwożą amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w jednostce nieopodal. Niestety często czekają na swoich pasażerów w miejscach do tego nieprzystosowanych. Interweniowali wielkopolscy inspektorzy, policjanci i żandarmeria. Działania odbyły się w ubiegłym tygodniu.

Ustalono, że kierowcy na miejscu do tego nieprzeznaczonym urządzili sobie postój taksówek, co było bezpośrednią przyczyną podjętych działań kontrolnych. Inspektorzy z Konina skrupulatnie sprawdzili dokumenty kierowców, którzy zostali tego dnia pouczeni o braku możliwości parkowania w miejscach do tego niewyznaczonych oraz objętych zakazem postoju - relacjonują inspektorzy WITD. W jednym przypadku kierowca, a zarazem właściciel przedsiębiorstwa, nie posiadał ważnych badań technicznych taksówki. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny, a za brak badań pojazdu przewoźnika czeka postępowanie administracyjne - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro