Reklama
Reklama

Kolejna poznańska ulica przechodzi metamorfozę. Będzie tam rosło ponad 7,5 tys. nowych roślin

fot. ZDM

Piesi mogą korzystać z nowego chodnika na ul. Małeckiego. Prace finansowane są z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Przeobrażanie ulicy odbywa się na ul. Małeckiego na odcinku od ul. Strusia do ul. Gąsiorowskich. W trakcie remontu usunięta została stara i już zniszczona nawierzchnia chodnika po obu stronach ulicy.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Nowy chodnik jest ułożony z płyt betonowych 50x50 cm, a pasy kompensacyjne przy budynkach i jezdni oraz zjazdy do posesji z kostki kamiennej. Wymienione zostały również zniszczone krawężniki (z betonowych na kamienne). Nowy chodnik nie tylko zyskał na funkcjonalności, ale także estetyce - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.
Z remontem chodnika połączone były nasadzenia zieleni. Łącznie na ponad 500 metrach kwadratowych posadzonych zostanie 19 drzew oraz ponad 600 szt. zieleni niskiej (róże, trzmielina, irga i byliny), a także 7000 roślin cebulowych (hiacynty). Całość została tak dobrana by mieszkańcy i przechodnie jak najdłużej mogli cieszyć wzrok kwitnącymi kwiatami - dodaje.

Pełny efekt prac będzie można podziwiać wiosną, bo rośliny zabezpieczono słomianymi matami na okres zimowy. Nowe nasadzenia objęte są również 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej.

Koszt remontu to 878 tysięcy złotych. Środki pochodzą m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Nasadzenia roślin ma kosztować około 200 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro