Reklama

11. piętro Alfy dostępne dla wszystkich? Chcą tam zrobić restaurację

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W jednej z Alf ma powstać akademik.

Trzy lata temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że wieżowiec Alfy przy Świętym Marcinie zamieni się w akademik. Zapowiadano, że m.in. zachowany zostanie neon Miastoprojekt, który objęty jest opieką konserwatora zabytków. Wówczas wskazywano, że pierwsi lokatorzy zamieszkają tu w 2020 roku.

Już w październiku podawaliśmy, że właściciel obiektu, firma Tier Investment porządkuje obiekt. Przez pandemię plany zostały bowiem odłożone w czasie, ale w połowie roku rozpoczęto pierwsze prace. Wiadomo, że wymieniona zostanie stolarka okienna, inaczej ma wyglądać elewacja - ma być zgodna z elewacją na sąsiedniej wieży, w której znajduje się hotel. Prace mają się zakończyć w 2023 roku.

Inwestor, firma Tier Investment, właśnie podał, że chce wprowadzić pewne zmiany w koncepcji zagospodarowania obiektu. Konkretnie chodzi o 11. piętro, które znajduje się na wysokości 50 metrów. Przeprowadzono ankietę, w której zapytano poznaniaków, jak powinno zostać zagospodarowane 11. piętro budynku.

- Według poznaniaków powinno być ogólnie dostępne dla mieszkańców i turystów przybywających do Poznania. Blisko 80 procent ankietowanych uznało, że najlepszym pomysłem byłoby stworzenie otwartej części gastronomicznej, gdzie poznaniacy mogliby przeżywać wyjątkowe doznania kulinarne w towarzystwie urokliwego pejzażu za oknem restauracji - wyjaśnia inwestor. - Wysłuchując opinii, została podjęta decyzja o zainicjowaniu zmiany zagospodarowania części przestrzeni na 11. piętrze w celu stworzenia tam przestrzeni, o której marzą poznaniacy. Według nowej koncepcji może powstać tam część gastronomiczna, łącząca smaczną kuchnię i unikatowe przeżycia. Dodatkowo informujemy, że planowane jest stworzenie innowacyjnej strefy konferencyjnej, która będzie mogła być wynajmowana na spotkania i eventy w połączeniu z częścią gastronomiczną. Uzupełnieniem nowej koncepcji 11. pietra, będzie małe studio telewizyjne i nagraniowe, z którego będą nadawane programy ogólnopolskich telewizji informacyjnych, które znajdują się w portfolio jednego z funduszu Tier Investment - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro