Reklama

Będzie "optymalizacja ruchu" na rondzie Rataje

fot. Przemysław Kwiatkowski / WTK
fot. Przemysław Kwiatkowski / WTK

Zapowiedziały ją Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W poniedziałek pisaliśmy o "dramacie" na rondzie Rataje. Kierowcy skarżyli się na gigantyczne korki, które tworzą się przy przebudowywanym rondzie. Od poniedziałku przejazd w tym rejonie powinien być płynniejszy ze względu na udostępnienie tu kolejnych pasów ruchu, tymczasem kierowcy stanęli w ogromnych korkach.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wieczorem PIM poinformowały, że zaplanowano tu "optymalizację". - Na podstawie obserwacji nowej organizacji ruchu przeprowadzonej pierwszego dnia jej funkcjonowania, podjęto decyzję o optymalizacji działania sygnalizacji świetlnej na rondzie. Kierowcy powinni liczyć się z jej wyłączeniem oraz ręcznym sterowaniem ruchem. Działania te mają na celu poprawę płynności przejazdu przez rondo. Apelujemy również o ustawianie się na pasach przewidzianych do jazdy w danym kierunku zgodnie z nową organizacją ruchu, by uniknąć blokowania pozostałych kierowców przy wjeździe lub zjeździe z ronda - podają PIM.

- Sytuacja na rondzie podlega obserwacji przez przedstawicieli wykonawcy, PIM, Miejskiego Inżyniera Ruchu i policji - dodają.

Równocześnie drogowcy przypominają, że wciąż jest to plac budowy i proszą o ostrożność.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro