Reklama
Reklama

Nowa Kaponiera już w 2012 roku

Gruntownej przebudowy doczeka się Rondo Kaponiera i ul. Roosevelta. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił w piątek przetarg na wykonanie prac modernizacyjnych tej części miasta. Prace w centrum mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Przebudowa terenu Ronda Kaponiera oraz ulicy Roosevelta obejmować będzie głównie to, co znajduje się pod ziemią. Zmieni się diametralnie podziemie ronda. Zdewastowane, szpecące oko i absolutnie niedostosowane dla osób niepełnosprawnych wnętrze Kaponiery, już niedługo przejdzie do historii.

Główną zmianą będzie poprowadzenie linii szybkiego tramwaju pod rondem. Popularna PESTKA jest bardzo szybkim środkiem komunikacji, do czasu, kiedy nie dojecie właśnie do samego centrum Poznania. To, co tramwaje nadrobiły na trasie, stracą na pewno w okolicy ronda. Nowy projekt zakłada zlikwidowanie tego problemu i poprowadzenie właśnie tych linii tramwajowych pod rondem.

Dokładne koszty przebudowy Kaponiery nie są jeszcze znane. Kwota ta zależy od wyglądu ostatecznego projektui kosztorysu z nim związanego. Są już jednak gotowe pieniądze z Unii Europejskiej. Wynik przetargu poznamy w maju. Prace ruszą w przyszłym roku. Nowa Kaponiera do użytku ma być oddana w kwietniu 2012 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro