Reklama
Reklama

Wielkopolscy żołnierze pomogli wolontariuszom Szlachetnej Paczki

fot. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Dary docierają do osób samotnych, potrzebujących i takich, którym z różnych powodów nie układa się w życiu.

"Szlachetna Paczka" jest jedną z najbardziej znanych akcji społecznych w Polsce. Jej ideą jest praca z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają potrzebującym rodzinom.

W tym roku żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie przyłączyli się do pomocy. Pomagali wolontariuszom w opakowywaniu paczek i dostarczaniu ich do wskazanych rodzin w ramach "Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki". W akcję zaangażowane były trzy bataliony wielkopolskiej brygady: 124 blp ze Śremu, 125 blp z Leszna oraz 151 blp ze Skwierzyny. Mundurowi dostarczyli rodzinom sprzęty typu lodówki czy pralki.

Pomaganie mamy we krwi. Zaangażowanie w Szlachetną Paczkę jest już dla nas tradycją. Prezenty, które zobowiązujemy się dostarczyć są bardzo praktyczne, ale mogą sporo ważyć. Dla nas- żołnierzy, to nie problem. Uśmiech tych rodzin jest bezcenny- tłumaczy st. szer. Marta Jakób ze 151 blp ze Skwierzyny.

Nasz batalion również przyłączył się do pomocy Szlachetnej Paczce. Wśród nas są osoby i rodziny, które znalazły się w trudnym położeniu i które warto wesprzeć. Pomaganie to piękna sprawa - komentuje st. szer. Łukasz KIEŁBASIŃSKI ze 125 blp w Lesznie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro