Reklama
Reklama

500 zł dla bezrobotnych za udział w szkoleniach

Poważne zmiany czekają bezrobotnych. Zmiany te spowodowane są modyfikacją prawa dla osób, które nie posiadają pracy. Osoba zarejestrowana w Urzędzie Pracy za udział w szkoleniach, zamiast stu złotych, otrzymywać będzie nawet pięćset złotych. Zmiany czekają także pracodawców, którzy także dostaną większe dofinansowanie za zatrudnianie osób bezrobotnych.

Niedziela będzie dniem, w którym w życie wejdą nowe przepisy w związku z osobami bezrobotnymi. Teraz osoby, które nie posiadają pracy a zostały zarejestrowane w Urzędzie Pracy mogą liczyć na większą pomoc ze strony urzędników - głównie finansową.

Większe dofinansowanie dostaną bezrobotni, którzy zdecydują się wziąć udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje do wykonywania danego zawodu. Do tej pory kwota ta wynosiła 100 zł, od niedzieli będzie to 500 zł. W dodatku przyznawane będą stypendia za kontynuowanie nauki. Bezrobotni mogą liczyć na bezzwrotną dotację przy zakładaniu własnej działalności.

Za takie dodatki czekają bezrobotnych również obostrzenia. Muszą liczyć się z koniecznością przyjmowania ofert z Urzędu Pracy, stawiania się na rozmowy kwalifikacyjne oraz przedstawienie ścisłego uzasadnienia braku przyjęcia na dane stanowisko. Bezrobotni musza także przedstawiać każde zwolnienie lekarskie udokumentowane na specjalnych drukach z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zmiany obejmować będą także pracodawców. Będą oni mieli szansę otrzymać za zatrudnianie bezrobotnych, za przygotowanie dla nich stanowiska pracy i za zorganizowanie dla nich praktyk. To wazna mobilizacja pracodawców, szczególnie w czasach, gdy bezrobotnych jest w Poznaniu coraz więcej. Do Powiatowego Urzędu Pracy zgłasza się znacznie większa liczba osób , niż w zeszłym roku. Specjaliści uspokajają, że stan ten to normalna sytuacja, która zawsze ma miejsce na początku roku.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 lutego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro