Reklama
Reklama

Bardzo niebezpiecznie na drogach i chodnikach! Jest ślisko!

Osiedle Batorego | fot. Czytelnik
Osiedle Batorego | fot. Czytelnik

Ostrzegają Czytelnicy.

- Chciałam Państwu zwrócić uwagę na kolejny absurd w mieście Poznań. Żeby poruszać się bezpiecznie pieszy musi chodzić po ścieżkach rowerowych, które jedyne są odśnieżone. Jako przykład podaje okolice ronda Rataje i Piastowskiego oraz AWF. Osoby starsze nie mają jak się poruszać. Nie jest posypane, nie jest odśnieżone, śliskie nawierzchnie. Kolejny rok z rzędu. A ścieżki rowerowe czarne i przejezdne. Prezydent Miasta Poznania faworyzuje jedną z grup społecznych - pisze Basia. - Może coś ciekawego dziś o tym jak cudownie idzie się po chodniku w mieście. Na zmianę telemarki i szpagaty? - pyta Czytelnik.

- Gdzie są służby miejskie do posypania chodników? Ludzie chodzą poboczami bo inaczej jak kaczki. Gdzie idą nasze podatki - pyta Beata. - Trochę to smutne, przykre i żenujące!!! Jest 5:25, dworzec na Sobieskiego. Ślisko na maxa, pada deszcz a służb sypiących piachem "zero"!!!! Normalnie żarty. pomagałam osobie niepełnosprawnej i o mało co obie byśmy upadły. O konsekwencjach wolę nie myśleć. Proszę Państwa ogarnijcie się zwłaszcza, że "taki mamy klimat"!!! Mimo wszystko bezpiecznego dnia, bo przy takim podejściu może być różnie - przyznaje Izabela.

Przypominamy, że już w niedzielę wydano ostrzeżenie meteorologiczne przed marznącymi opadami w naszym regionie. - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Trudne warunki mogą się utrzymywać do 10.00.

Najważniejsze drogi w Poznaniu i regionie są czarne i przyczepne, gorzej jest niestety na lokalnych drogach i chodnikach. Apelujemy o ostrożność.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 13.12.2021 r., godz. 07.17
    Aktualizacja
    poniedziałek, 13.12.2021 r., godz. 07.17
    Jak informuje Nadzór Ruchu MPK, przez śliskie nawierzchnie autobusy mogą notować opóźnienia. Tramwaje kursują w miarę płynnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro