Reklama
Reklama

Dziś Świąteczna Bimba nie będzie przewozić pasażerów. Będą z niej rozdawać prezenty!

fot. Sylwia Toroszewska

Moderus Beta ubrany w 750 metrów łańcucha świetlnego, a na nim 7500 lampek ledowych na co dzień kursuje na liniach komunikacyjnych, roztaczając przy tym świąteczny blask. Dziś będzie inaczej.

Przez wiele lat, przez Bożym Narodzeniem, na pokładzie Świątecznej Bimby organizowane były animacje dla dzieci. Było wspólne kolędowanie, konkursy, prezenty. Pandemia koronawirusa przerwała tę tradycję. MPK Poznań - nie chcąc pozbawiać poznaniaków widoku rozświetlonego pojazdu - postanowiło ubrać w światełka tramwaj, który na co dzień przewozi pasażerów. Tak też się stało. Od Mikołajek Świąteczna Bimba kursuje po poznańskich torowiskach - przypomina Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK.

Bimba na trasę wyjedzie również w najbliższą niedzielę, 12 grudnia. W tym dniu jednak nie zostanie skierowana do obsługi linii komunikacyjnych i przewozu pasażerów. Dzięki współpracy z jedną z galerii będzie przywozić drobne podarunki dla pasażerów. Specjalny tramwaj będzie można zobaczyć przede wszystkim na trasie PST - na przystankach będą rozdawane drobne prezenty (tramwaj będzie kursować w godzinach od 13.00 do 19.00).

Trasa niedzielnych przejazdów: OS. SOBIESKIEGO - PST - most Teatralny - Roosevelta - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - most Teatralny - PST - OS. SOBIESKIEGO

Przypominamy, że przez cały trwający weekend można skorzystać z bezpłatnych przejazdów Betlejemską Bimbą. Historyczny tramwaj 105N, ozdobiony wewnątrz girlandami, bombkami i kokardami będzie kursował po trasie: Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Fredry - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Fredry - 23 Lutego - Plac Wielkopolski. Dzięki temu będzie można nim dojechać w rejon pl. Wolności, rynku Łazarskiego oraz Areny, czyli pobliże wszystkich miejsc, w których obywa się Betlejem Poznańskie - dodaje Smogulecka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
19℃
11℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
39 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro