Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów: do Warszawy co godzinę, szybciej do Wrocławia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

W niedzielę w życie wchodzi nowy rozkład jazdy na kolei.

- Nowy rozkład to więcej pociągów kategorii InterCity jeżdżących z i do Poznania - ich liczba zwiększy się z 66 do 70 składów - podaje PKP Intercity. - Tym samym komfortowe składy kategorii InterCity i Express InterCity będą obsługiwać około 80 proc. połączeń łączących stolicę województwa wielkopolskiego z pozostałą częścią kraju. Narodowy przewoźnik zaplanował również koordynację godzin kursowania pociągów pospiesznych i ekspresowych na ciągu Warszawa - Poznań. Od 12 grudnia 2021 roku pociągi ze i do stacji Poznań Główny będą odjeżdżały mniej więcej co godzinę - dodaje.

Dobra informacja dla pasażerów podróżujących do Wrocławia. - Skróci się czas przejazdu między miastami z 1 godziny i 44 minut do 1 godziny i 28 minut dla najszybszego pociągu (IC Heweliusz). Nowym połączeniem na tej trasie będzie kursujący z i do Trójmiasta skład IC Lednica, który w wakacyjne weekendy pojedzie w wydłużonej relacji do i z Wrocławia, zapewniając dodatkowe połączenie Poznania z Dolnym Śląskiem.

Nowy pociąg zyskają pasażerowie z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego. W rozkładzie pojawi się IC Łużyce relacji Warszawa - Wrocław - Zgorzelec, który zatrzyma się m.in. w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie.

IC Przemyślanin zostanie wydłużony do Ustki, dzięki czemu z Poznania dojedziemy nad morze już drugim codziennym połączeniem. Pociągi dojadą ze stolicy Wielkopolski nad morze w niespełna 4,5 godziny.

- Obowiązujący od 12 grudnia 2021 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. W najbliższych miesiącach kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii kolejowej numer 351. W związku z czym część pociągów na ciągu Poznań - Szczecin zostanie skierowanych na trasę alternatywną przez Rzepin. Prace inwestycyjne na linii kolejowej numer 358 spowodują, że przez część roku planowane jest zastąpienie pociągów obsługujących ciąg Poznań - Zielona Góra przez autobusy komunikacji zastępczej na części trasy, tj. odc. Zbąszynek - Zielona Góra. Kontynuowane będą prace inwestycyjne na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej - zaznacza PKP Intercity.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro