Reklama
Reklama

Pierwszy etap tworzenia nowego poznańskiego lasu zakończony

fot. GREEN-UP
fot. GREEN-UP

Na 5 hektarach po dawnej szkółce roślin ozdobnych w Krzyżownikach pojawiło się prawie 30 tysięcy sadzonek drzew.

Nasadzenie drzew w tym miejscu rozpoczęto w połowie listopada. Posadzono tu 27 900 sadzonek dębów i lip z niewielką domieszką buków, klonów oraz brzóz. Miasto zakończyło pierwszy etap prac, które odbywały się we współpracy z firmami Reforest'Action i Green-Up.

Dawna szkółka roślin ozdobnych ma około 60 hektarów powierzchni. Na części terenu rosną już drzewa. Tam, gdzie drzew nie ma (to około 23 hektary), zostaną one posadzone. - Kolejne drzewa będą sadzone sukcesywnie w następnych latach. Mieszkańcy i mieszkanki Poznania już teraz mogą jednak korzystać z walorów tego miejsca - tłumaczy Mieczysław Broński, dyrektor Zakładu Lasów Poznańskich. - Bardzo się cieszymy, że prezydent miasta postawił las nad pole golfowe. Bez wątpienia skorzystają na tym kolejne pokolenia poznaniaków i poznanianek - dodaje.

O tym, że w Poznaniu powstanie nowy las pisaliśmy już w 2019 roku. Mniej więcej rok później, jesienią 2020 roku, teren zabezpieczono i udostępniono mieszkańcom poprzez usunięcie zagrażających bezpieczeństwu elementów i przygotowanie ścieżek spacerowych. Teraz zakończyło się sadzenie pierwszych nowych drzew.

- Teren pomiędzy ulicami Słupską, Polanowską i Białoborską będzie pełnił także funkcję rekreacyjną i edukacyjną, które będą realizowane w kolejnych latach. Przeznaczone na to zostanie około 5 ha. W sąsiedztwie terenów leśnych będzie można korzystać z urządzeń służących rekreacji. Pojawi się także ścieżka dendrologiczna, na których osoby odwiedzające ten teren będą mogły zapoznać się z pracami wykonywanymi przez leśników - zapowiadają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro