Reklama

ZDM: będzie padać śnieg, pługoposypywarki wyjadą na ulice jeszcze przed opadami

fot. ZDM
fot. ZDM

Drogowcy zapewniają, że są gotowi na potencjalny atak zimy.

Już wcześniej informowaliśmy, że w godzinach popołudniowych i nocnych w Poznaniu padać ma śnieg. - Początkowo niewielkie opady, mają być coraz bardziej intensywne - potwierdza Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- W firmach mających za zadanie odśnieżanie poznańskich ulic trwają przygotowania do wyjazdu. Pługoposypywarki mają pojawić się na drogach o znaczeniu strategicznym na godzinę do pół przed rozpoczęciem opadów (wcześniej możliwe są działania zapobiegające śliskości nawierzchni). Ulice wlotowe do miasta, prowadzące do szpitali i główne arterie komunikacyjne mają być odśnieżane w pierwszej kolejności. Po nich sprzęt odśnieżający przemieści się na drogi układu podstawowego - dodają drogowcy.

Z informacji ZDM wynika, że opady śniegu mogą się utrzymywać do 10.00 w piątek. Na trasach pracować mają 43 pługoposypywarki oraz 18 pojazdów na chodnikach i drogach dla rowerów.

- Przypominamy, że działania służb miejskich mogą jedynie minimalizować skutki ataku zimy. Przejazd pługu odśnieżającego nie oznacza, że śnieg przestanie padać i jezdnia będzie sucha i "czarna". Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i... przepuszczanie pojazdów odśnieżających - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro