Reklama
Reklama

ZDM: będzie padać śnieg, pługoposypywarki wyjadą na ulice jeszcze przed opadami

fot. ZDM

Drogowcy zapewniają, że są gotowi na potencjalny atak zimy.

Już wcześniej informowaliśmy, że w godzinach popołudniowych i nocnych w Poznaniu padać ma śnieg. - Początkowo niewielkie opady, mają być coraz bardziej intensywne - potwierdza Zarząd Dróg Miejskich.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

- W firmach mających za zadanie odśnieżanie poznańskich ulic trwają przygotowania do wyjazdu. Pługoposypywarki mają pojawić się na drogach o znaczeniu strategicznym na godzinę do pół przed rozpoczęciem opadów (wcześniej możliwe są działania zapobiegające śliskości nawierzchni). Ulice wlotowe do miasta, prowadzące do szpitali i główne arterie komunikacyjne mają być odśnieżane w pierwszej kolejności. Po nich sprzęt odśnieżający przemieści się na drogi układu podstawowego - dodają drogowcy.

Z informacji ZDM wynika, że opady śniegu mogą się utrzymywać do 10.00 w piątek. Na trasach pracować mają 43 pługoposypywarki oraz 18 pojazdów na chodnikach i drogach dla rowerów.

- Przypominamy, że działania służb miejskich mogą jedynie minimalizować skutki ataku zimy. Przejazd pługu odśnieżającego nie oznacza, że śnieg przestanie padać i jezdnia będzie sucha i "czarna". Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i... przepuszczanie pojazdów odśnieżających - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro