Reklama
Reklama

Milion złotych może uratować życie małej Michalinki z Biedruska

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

3-latka potrzebuje pilnej operacji ratującej życie.

O tym, że dziewczynka będzie mieć problem z sercem jej rodzice dowiedzieli się już przed jej narodzinami. Z badań wynikało, że będzie mieć tylko połowę serduszka. Tuż po urodzeniu trafiła na neonatologię, na której przez miesiąc była przygotowywana do I etapu korekty wady serca. Michalina przeszła operację, a następnie dochodziła do siebie na szpitalnym oddziale.

We wrześniu 2018 roku zdecydowano o przeprowadzeniu kolejnego etapu operacji. - 10 grudnia po raz kolejny oddaliśmy życie naszej Michalinki w ręce kardiochirurgów. Operacja trwała 6 długich godzin, po których profesor przekazał nam informacje o pomyślnym zakończeniu zabiegu. Michalinka zadziwiająco szybko dochodziła do siebie. To był dla nas prawdziwy cud! - informowali rodzice dziewczynki.

Jesienią 2019 roku konieczne było przeprowadzenie cewnikowania serduszka z poszerzeniem tętnicy. Rodzice znaleźli lekarzy w Niemczech, którzy podjęli się przeprowadzenia skomplikowanej operacji dziewczynki. Niestety, sytuacja się skomplikowała. - Zarząd szpitala w Munster we wrześniu podjął decyzje o nieprzyjmowaniu dzieci zza granicy do marca 2022, nasza operacja zaplanowana na listopad została odwołana i nie została wyznaczona nowa data operacji - wyjaśniają rodzice. - Zespół kardiochirurgów pod przewodnictwem profesora Sologashviliego z kliniki w Genewie w ekspresowym tempie przygotował wycenę plastyki zastawki trójdzielnej, naprawy łuku aorty oraz operacji Fontana. Operacja planowana jest na luty 2022 roku - dodają.

Tak szybka operacja to dobra wiadomość dla Michalinki. Niestety oznacza równocześnie bardzo mało czasu na uzbieranie około miliona złotych. Czas upływa 30 stycznia. Obecnie na koncie jest nieco ponad 70 tysięcy złotych. Do tego doliczona zostanie kwota uzbierana na poprzednią operację, która nie doszło do skutku w Niemczech (190 tysięcy złotych). Do uzbierania wciąż jest prawie 800 tysięcy złotych. Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro