Reklama
Reklama

Nowe osiedle komunalne przy Opolskiej z lokatorami: pierwsze klucze przekazane mieszkańcom

fot. ZKZL
fot. ZKZL

W środę odbyło się oficjalne przekazanie kluczy pierwszym mieszkańcom osiedla.

Przy ulicy Opolskiej trwają prace w ramach pierwszego etapu budowy nowego osiedla komunalnego. To największa inwestycja w historii Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, w ramach której powstać ma 1100 mieszkań. Pierwszy mieszkańcy dostali już klucze do swoich nowych mieszkań. Ukończono już 163 lokale, a kole są 124 są właśnie wykańczane.

- Teren został zagospodarowany po wyburzeniu baraków pamiętających czasy II wojny światowej. To miejsce na mapie miasta zmieniło się nie do poznania i zamiast starych nieruchomości powstało nowoczesne osiedle. Pierwszy etap inwestycji został podzielony na dwie części. W pierwszej zbudowano dwa bloki pięciokondygnacyjne i jeden trzykondygnacyjny. W drugiej zaś powstają kolejne dwa budynki z czterema kondygnacjami. Prace przy nich dobiegają końca - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Nowi mieszkańcy wprowadzą się do swoich "M" jeszcze w tym roku. Kolejni na początku przyszłego roku. - Pierwotnie oddanie pierwszych mieszkań planowane było na I kwartał 2022 roku, ale dzięki intensywnym pracom głównego wykonawcy, firmy Agrobex udało się przyspieszyć ten termin - dodaje.

Nowe mieszkania mają powierzchnię od 31 do 66 metrów kwadratowych. Przy blokach zagospodarowano teren - są tu chodniki, plac zabaw, oświetlenie. Inwestycja kosztowała 62 mln złotych, z czego ponad 50 mln złotych pochodziło z dofinansowania od Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro