Reklama
Reklama

Tak powinna wyglądać ul. Słowackiego zdaniem dzieci. "Planujemy przedyskutować ich pomysły"

Rysunki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 | fot. ZDM

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego włączyli się w projektowanie fragmentu ulicy przed swoją szkołą. Ulicę czeka modernizacja, a pomysły dzieci mogą być wzięte pod uwagę przy planowanych pracach.

Ulica Słowackiego na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Warzywniaka wymaga remontu. Na pozostałej długości przeszła już metamorfozę w poprzednich latach. Chodniki zyskały tam nową nawierzchnię, a na jezdni zmieniono organizację ruchu - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Postanowiliśmy, wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich, zapytać uczniów podstawówki jak wyobrażają sobie ulicę Słowackiego po zmianie i tym samym włączyć ich w projektowanie - wyjaśniają osiedlowi radni, Helena Zadumińska i Adam Dzionek.

Efektem tej współpracy jest kilkanaście rysunków przedstawiających zmodernizowaną przestrzeń. Dzieci narysowały ulicę z zielenią, małą architekturą i kolorowymi grami wymalowanymi na chodniku.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem przygotowanych prac i zaangażowania uczniów. Wiosną planujemy, we współpracy ze szkołą i radą osiedla, spotkać się z młodymi projektantami i przedyskutować ich pomysły - mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM.

W planach jest modernizacja ulicy z pieniędzy, Rady Osiedla Jeżyce, pochodzących z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro