Reklama
Reklama

W Poznaniu jest ponad 80 kopert dla dostaw. Jak z nich korzystać?

fot. ZDM

Koperty dla dostaw to wyznaczone miejsca postojowe przeznaczone dla rozwożących towary na terenie Poznania.

Uprawniają do 15-minutowego postoju. Przypominamy o tym rozwiązaniu dostawcom i przedsiębiorcom. Parkowanie samochodów dostawczych na czas wyładunku towarów musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niedopuszczalny jest postój na chodnikach, drogach rowerowych czy przed przejściami dla pieszych. Takie zachowanie stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dostawcy towarów (m.in. kurierzy) mogą parkować na kopertach dla dostaw, a także na miejscach postojowy w Strefie Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania do 15 minut, w ramach wykupionego identyfikatora - dodaje.

Koperty zlokalizowane są na Starym Mieście, Jeżycach, Łazarzu i Śródce. Łącznie jest ponad 80. Każda z nich jest odpowiednio oznaczona oznakowaniem poziomym oraz tabliczką informującą o możliwości postoju. Aby skorzystać z koperty dla dostaw należy zakupić identyfikator wraz z zegarem parkingowym uprawniającym do postoju. 300 złotych kosztuje identyfikator, który uprawnia do parkowania przez 6 miesięcy na wszystkich wyznaczonych miejscach - jest ich ponad 80. 120 złotych trzeba zapłacić za identyfikator na jedną, wybraną kopertę znajdującą się w lokalizacji najbliższej adresowi wykonywania działalności.

Co ważne - identyfikator nie obowiązuje na kopertach komercyjnych i kopertach dla osób z niepełnosprawnościami. Identyfikator i zegar parkingowy należy wystawić za przednią szybę pojazdu. Oba dokumenty muszą być umieszczone w widocznym miejscu w celu weryfikacji czasu postoju przez kontrolera ZDM. Na zegarze parkingowym kierowca zobowiązany jest wskazać czas rozpoczęcia parkowania. Z jednej koperty dla dostaw może korzystać kilka podmiotów gospodarczych (koperty są współdzielone).

O szczegóły można zapytać dzwoniąc pod nr 61 646 33 44 lub pisząc na e-mail: [email protected]


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro