Reklama
Reklama

Minikowo: trwa rozbudowa szkoły. Widać już mury

fot. PIM

Prace trwają na terenie Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego mieszczącej się przy ul. Baranowskiej na Minikowie.

Placówka zyska nową salę gimnastyczną oraz łącznik prowadzący do starszej części szkoły.

Roboty budowlane rozpoczęły się w lipcu i postępują bardzo sprawnie. Latem wykonawca skupił się na pracach ziemnych i fundamentach, a teraz powstają mury nowej sali gimnastycznej i łącznika, a także wykonywana jest izolacja. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na połowę przyszłego roku - mówi Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa sala będzie miała powierzchnię ok. 430 metrów kwadratowych i sięgała 8,6 metra wysokości. W budynku łącznika przewidziano miejsce na pokój trenera, magazyn, pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Przewidziana jest również nowa kotłownia. Planowana powierzchnia całkowita powstających pomieszczeń to 730 metrów kwadratowych. Pojawi się też nowa infrastruktura techniczna.

Nowa sala gimnastyczna z łącznikiem wraz z istniejącym budynkiem domykać będzie zewnętrzny plac przed szkołą od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również i ten plac - by był wygodnym miejscem organizowania np. apeli szkolnych - informują urzędnicy PIM.

Wykonawca wybuduje także chodnik i drogę pożarową. Dodatkowo istniejący parking zostanie rozbudowany o kolejnych siedem miejsc postojowych, z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Od strony ul. Baranowskiej zaplanowano przebudowę istniejącego wjazdu i budowę nowego, którymi będzie można dostać się na parking dla pracowników szkoły i gości. W ramach zagospodarowania terenu wokół planowanego budynku, wykonawca prac zajmie się również nasadzeniami nowej zieleni - dodają.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro