Reklama
Reklama

Od poniedziałku duże zmiany w komunikacji miejskiej

fot. ZTM
fot. ZTM

Przez otwarcie dla tramwajów torowiska na ulicy Krzywoustego i zamknięcie torowiska na 28 Czerwca 1956, trzeba się przygotować na spore zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku, 13 grudnia, tramwaje linii nr 6 i 12 będą kursować od ronda Rataje w stronę AWF. - Na tym odcinku wciąż są prowadzone prace, dlatego ze względów technicznych oraz z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, mogą tu kursować tramwaje tylko dwóch linii. Nie będzie także możliwości zatrzymania się na przystankach Serafitek i Rondo Rataje na ulicy Krzywoustego, które znajdują się w budowie - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

- Zdajemy sobie sprawę z niedogodności wynikających z tymczasowego braku powyższych przystanków, ale powrót tramwajów na trasę przez most Królowej Jadwigi do ronda Rataje zapewni pasażerom dużo lepsze połączenie centrum z Ratajami, niż obecnie. Mamy nadzieję, że prace modernizacyjne będą toczyły się równie intensywnie jak dotychczas, co pozwoli na jak najszybsze uruchomienie przystanków Serafitek i Rondo Rataje - dodaje.

"Szóstka" pojedzie z Junikowa przez most Królowej Jadwigi, rondo Rataje, ulicę Jana Pawła II i Warszawską na Miłostowo. "Dwunastka" pojedzie natomiast przez most Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Zamenhofa i Starołęcką do pętli na Starołęce. - Na obu liniach tramwaje po odjeździe z przystanku AWF zatrzymają się na przystankach Rondo Rataje po zjeździe z ronda - na ul. Jana Pawła II (linia nr 6) lub Zamenhofa (linia nr 12).

Zamknięcie ulicy 28 Czerwca 1956 pomiędzy rynkiem Wildeckim i Hetmańską spowoduje zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 2, 9 i 10. - "Dwójka" zostanie zawieszona (na Ogrodach i Jeżycach zastąpi ją linia nr 3, a na Dębcu linie nr 11 i 39), natomiast "dziewiątka" będzie kursować ulicami Wierzbięcice i Górna Wilda, a "dziesiątka" z Dębca PKM pojedzie zmienioną trasą - podaje ZTM.

- W celu wzmocnienia obsługi komunikacyjnej w rejonie Wierzbięcic i Górnej Wildy linia nr 18 zostanie skierowana na Wildę: tramwaje będą dojeżdżać do przystanku Rynek Wildecki na ul. Górna Wilda. Pasażerów z Wildy zachęcamy do korzystania (w miarę możliwości) także z linii autobusowej nr 171, której trasa przebiega m.in. ulicami: Rolną, 28 Czerwca 1956r., Roboczą i Przemysłową. Natomiast w celu wzmocnienia obsługi na Dębcu oraz na Grunwaldzie zostanie uruchomiona dodatkowa linia nr 39, na której tramwaje będą kursować z Dębca PKM przez ulice: 28 Czerwca 1956r., Hetmańską, Głogowską i Roosevelta na Junikowo.

Pełny wykaz tras obowiązujących od 13 grudnia można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro