Reklama

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Wojciecha O. i Marcina O.

fot. NPTVPL / YouTube
fot. NPTVPL / YouTube

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek.

Organizatorzy marszu z 11 listopada z Kalisza, na którym krzyczano m.in. "Tu jest Polska, a nie Polin" i palono kopię statutu kaliskiego, ponownie nadają w sieci. Pomimo aresztowania Wojciecha O. I Marcina O., po 3 tygodniach w areszcie zostali oni zwolnieni i prowadzą transmisje na YouTube, w których pada wiele wulgarnych słów. Między innymi kazali "odp***dolić się" Michaelowi Schudrichowi, naczelnemu rabinowi Polski, Andrzeja Dudę nazwali "Jędruszem Dudaszem" i grozili dziennikarzowi TVN, którego nazwali "pier***oną TVN-owską pi***". W kolejnej transmisji prokuratora nazwali "prokuratorkiem w d**ę je**nym".

Na agresywne i pełne nienawiści treści zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Składamy zawiadomienie o groźbach karalnych i nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. Przekażemy także sądowi w Kaliszu informację o zachowaniu podejrzanych z wnioskiem o ich zatrzymanie i osadzenie w areszcie - poinformował.

- Ci dwaj zachowujący się groteskowo mężczyźni, których przez lata nikt nie traktował serio - zgromadzili ok. 30 000 swoich wyznawców i tworzą w kilku miastach w Polsce struktury tzw. "kamratów" czyli antyszczepionkowych-narodowców o prorosyjskich przekonaniach. To właśnie "kamraci" napadali w ostatnim czasie na punkty szczepień, to oni zastraszają lekarzy i napadają na Domy Dziecka. To oni odpowiadają za stworzenie dużej części ruchu antyszczepionkowego, który przez rozpowszechnianie idiotycznych treści o szkodliwości szczepień - przyczynił się do śmierci tysięcy ludzi, którzy pod wpływem tych manipulacji nie zaszczepili się i zmarli na Covid-19. Ich antysemickich i pełnych nienawiści nagrań słuchają w internecie tysiące nastolatków - chłonąc rasizm i ksenofobię. To oni zorganizowali niedawno w Kaliszu antysemicki spęd narodowców i antyszczepionkowców, podczas którego nawoływano do mordowania osób pochodzenia żydowskiego - opisuje OMZRiK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro