Reklama

Za dużo buraków może go sporo kosztować

fot. WITD
fot. WITD

O ponad dwie tony za ciężki był samochód przewożący buraki po drogach powiatu rawickiego.

- Zestaw przewożący buraki cukrowe został zatrzymany dynamicznie przez patrol ITD na jednej z dróg w powiecie rawickim. Pojazd skierowano do punktu przystosowanego do kontroli masy i nacisków osi pojazdów w miejscowości Topólka. Zespół pojazdów z ładunkiem ważył 42,3 t, zamiast dopuszczalnych 40 t. Nacisk pojedynczej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę wynosił 12,2 t i przekraczał dozwoloną normę o 0,7 tony - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Za dużo buraków w aucie może sporo kosztować przewoźnika drogowego. Wszczęto postępowanie administracyjne, w którym grozi mu kara do 8 000 złotych.

Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o problemach pojawiających się w trakcie "kampanii buraczanych". Przeciążone samochody to jedno, ale inną sprawą jest bezpieczeństwo transportu. Bywa bowiem, że buraki są nieprawidłowo zabezpieczone i spadają w trakcie jazdy po koła innych samochodów. Kiedyś na rondzie Jana Pawła II w Środzie Wielkopolskiej burak uderzył w głowę przejeżdżającego tędy rowerzystę. Mężczyzna został odwieziony do szpitala w krytycznym stanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro