Reklama
Reklama

Konfederacja reaguje w sprawie "segregacji" wprowadzonej przez CK Zamek i MTP: "haniebny proceder"

fot. CK Zamek

Będą listy otwarte do instytucji i władz miasta.

W połowie listopada Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły, że od grudnia wstęp na wydarzenia biznesowe (jak targi BUDMA czy Meble Polskie) będzie możliwy tylko dla posiadaczy paszportów covidowych lub negatywnego wyniku testu w kierunku Covid-19. 1 grudnia podobną decyzję podjęło Centrum Kultury Zamek. Wskazano, że od 6 grudnia w wydarzeniach organizowanych na terenie Zamku będą mogły wziąć udział osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i posiadacze negatywnego wyniku testu.

Na takie doniesienia ostro reaguje Konfederacja, która na wtorek zapowiedziała konferencję prasową. - Tematem będzie decyzja zarządzających Centrum Kultury Zamek odnośnie wymogu paszportów covidowych wobec swoich pracowników, podwykonawców i odwiedzających. Kolejna poznańska instytucja publiczna po Międzynarodowych Targach Poznańskich wprowadza nielegalną segregację sanitarną na co musimy odpowiedzieć zdecydowaną reakcją, tym bardziej, że jako organizacja wolnościowa otrzymujemy szereg niepokojących zgłoszeń od mieszkańców miasta bezpośrednio dotkniętych tym haniebnym procederem - informuje Jacek Olszewski z Konfederacji Poznań.

- Złożymy list otwarty do wymienionych placówek oraz władz miasta, w których żądamy natychmiastowego zaprzestania ww. praktyk. Poznań jest kojarzony z pierwszymi zrywami wolnościowymi (1956 r.) i nie zgadzamy się, aby za przyzwoleniem władz - Prezydenta Jacka Jaśkowiaka oraz Sejmiku Województwa, były łamane podstawowe prawa obywatelskie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro